Menu

O projektu Filmová místa.cz

Projekt databáze filmových míst vznikl na základě jednoduché otázky, kterou si jistě každý z nás alespoň jednou položil: „kde se jen tato překrásná scéna natáčela?“

Moderní doba počítačové animace a modrého pozadí myšlence tohoto projektu rozhodně neprospívá. Naštěstí stále vzniká nemálo filmů s překrásnými scenériemi a místy, která rozhodně stojí za vaši návštěvu. Filmova místa.cz si kladou za cíl vám tyto filmové lokace představit a prozradit, kde se nachází. Samotnou informaci o poloze místa natáčení ocení zejména cestovatelé a výletníci, kteří si své putování chtějí okořenit návštěvou místa známého z filmu. Internetové cestování chceme učinit zajímavé reálnými fotografiemi daných filmových lokací: "Jakpak asi dnes, po tolika letech, vypadá pivovar z Postřižin?" Nevíte, kam na výlet? Využijte naši interaktivní mapu a vezměte si filmová místa do svého telefonu. Zatím máme aplikaci pro iPhone, další platformy - Android i Windows Phone 7 jsou v přípravě.

Člověk, který by polohy všech zajímavých filmových míst znal a vlastnil reálné fotografie, se nenachází v naší redakci a troufám si tvrdit, že jej nenajdeme ani na celé Zemi. Jeden čtenář však zná tohle místo, druhý tamto... a dáme-li tyto střípky dohromady, vytvoříme spolu obsáhlou a zajímavou celosvětovou databázi: „neznáte někdo hrad, kde se natáčela pohádka O létajícím ševci?“ Nepokoušíme se skrývat inspiraci v celosvětově nejúspěšnější on-line encyklopedii Wikipedia. Projekt Filmová místa.cz sdílí databází s anglickou verzí projektu Movieloci.com, kam mohou díky mezinárodnímu jazyku přispívat čtenáři z celého světa.

Jak mohu přispět?

Na rozvoji filmové databáze míst se tedy může podílet každý z vás, podmínkou zůstává jednoduchá registrace. Každý uživatel může vkládat snímky zajímavých míst z filmu, reálné fotografie daného filmového místa nebo přesnou polohu – za ty jsme nejvděčnější. Není-li film v databázi zatím vytvořen, nic vám nebrání jej založit. V tomto případě požadujeme vyplnění základních informací, oficiální název, jména režizéra i herců, země původu a podobně. Ne všechny položky jsou povinné, vaše důslednost nám však ulehčí práci a urychlí publikování filmu.

Cílem je vytvořit kvalitní filmovou databázi míst, proto všechny nové záznamy prochází případnou korekcí a odsouhlasením redaktorem. Nezoufejte tedy, pokud se váš film nebo místo natáčení neobjeví na internetu okamžitě. Zároveň ale nechceme vytvořit databází filmů s tisícovkami položek. Sebelepší film, avšak bez zajímavých míst natáčení, pro nás postrádá významu.

Filmaři umí doslova kouzla a zmást oko divákovo není nic těžkého. Modré pozadí, počítačová animace a konečně i interiéry filmových studií. Pokud se objeví chybná informace o poloze, nebo neexistence daného místa na obrázku s filmu, napište k danému filmovému místu komentář. Jen s vaší pomocí můžeme chyby a omyly napravovat. Přestože již k danému místu fotografie existuje, můžete vložit vlastní, třeba i lepší. Také tyto podléhají kontrole a schválení redaktorů.

Děkujeme za vaši pomoc při realizaci projektu Filmova místa.cz, bude sloužit především vám, našim čtenářům.

Realizační tým Filmova místa.cz a Movieloci.com

Statistiky

  • Počet filmů a seriálů: 4208
  • Počet záběrů: 134781
    • z toho s adresou: 112198 (83.24% úspěšnost nalezení)
    • z toho s adresou a fotografií: 71971 (53.40% úspěšnost nalezení)
  • Počet lokací v mapě: 65632

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

ozzy

Hodnocení: 29722

Mé filmy a seriály (102)

Moje místa (702)

Mé nálezy (75)

Vyfotil jsem (75)

Nejaktivnější uživatelé

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2024 | Movieloci.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | TH Shop | Paetrik | 1.29